Kayaköy 5400

Kayaköy  5400

Kayaköy

Kayaköy mimari yapısı, dar sokakları, kiliseleriyle ve bunun yanında harika doğasıyla insanı etkileyen bir yerdir. Her sene birçok insan burada tatil yapmak için gelmektedir. Bu anlamda tam bir turizm beldesidir. Çünkü insanların her anlamda istedikleri tatil koşulları burada bulunmaktadır. Bu yüzden de dünyanın her yerinden birçok insan genellikle yazın olmak üzere burayı ziyaret etmektedir. Sizde böyle bir tatil planlaması içindeyseniz ve her anlamda harika bir tatil yeri arıyorsanız Kayaköy’de tatil yapma tam da istediğiniz gibi bir yerdir. Burada tatil yaparak bu cennet toprakların harikaliklerini bizzat görebilirsiniz.

Kayaköy Ve Tarihi Doku

Kayaköy tarihi dokusu açısından da çok önemli bir beldedir. Sizde eğer böyle tarihi dokuları içerisinde barındıran yerleri gezmek istiyorsanız burası tam anlamıyla aradığınız yerler arasındadır. Kayaköy’ün geçmişi Likya krallığına kadar uzanmaktadır. Bu anlamda belde tam anlamıyla bir tarih mekânıdır. Yıllarca bu tür medeniyetlere beşiklik yapmış olan bu yerde en önemli tarihi dokusu eski Kayaköy olarak adlandıran ve canlı müze niteliğindeki yerdir. Burası aynı zamanda birçok yabancı turistin de ilgisini çekmektedir. Sizde böyle bir canlı müzeyi gezmek istiyorsanız Kayaköy’de tatil yapmanız gerekmektedir.

Kayaköy Ve Sakin Bir Tatil

Bütün yıl boyunca şehrin kalabalığından bunalmış ve artık rahat bir yer bulup kafa dinlemek isteyen insanlar için vazgeçilmez yerlerden birisi de Kayaköy’dür. Kayaköy’de tatil yaparak bütün yıl boyunca yorulmuş zihninizin rahatlamasını sağlamış olursunuz. Çünkü insanları boğan ve rahatsız eden bu kalabalığı ancak böyle tatil beldelerinde zaman geçirmek rahatlatır. Bu sakin ve rahat tatil beldesinde her türlü kalabalıktan ve şehrin boğuculuğunda uzakta bir tatil geçirerek tatil sonrası içinde zinde bir şekilde hayatınıza geri dönmenizi sağlamaktadır.

 

 

Elitur Turizm Org. ve Tic. A.Ş © 2022 - Beta Bilişim
Kullanım deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanıyoruz. Sitemizi ziyaret etmeye devam ederek, çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi
TAMAM